Fun zóna

Späť na články

Nástupca Nissanu 370Z prvýkrát na oficiálnom videu!

Nissan potrebuje oživiť a zmodernizovať modelové portfólio. Pomôcť má celkovo 12 nových áut, predstavených v priebehu 18 mesiacov, ktorých sériové karosérie približuje nové propagačné video. Okrem iného má ísť o Ariya, Armada, Frontier, Pathfinder, Terra, Rogue alebo Qashqai. Najviac zaujalo práve športové kupé, keďže o nástupcovi 370Z sa dlhodobo špekuluje.

Novinka na poli športových áut pravdepodobne ponesie názov 400Z. Podľa prvých informácii má ísť o pravoverné silné kupé "zo starej školy", ktoré poteší puristicky založených vodičov no zároveň nebude chýbať záplava moderných technológii. Stáť má na modifikovanej platforme modelu 370Z.


Dizajn podľa prvých záberov skombinuje modernu a retro štýl. Línie by mali byť jednoduchšie ako pri 370Z a odkazovať na legendárny Nissan Datsun 240Z. Predné svetlé adoptovali kruhovú grafiku LED diód, aj ich tvarmi bude novinka odkazovať na ikonického pradeda. Strecha sa zvažuje dozadu "Z" štýlom, podobne ako v prípade 350Z a 370Z. Nechýba ani odznak na zadnom stĺpiku karosérie.

Oficiálna technika pod kabátom ešte známa nie je. Podľa prvých neoverených informácii by mal nový Nissan Z jazdiť s 3.0 l TwinTurbo V6 motorom, ktorý nájdeme v niektorých Infiniti modeloch. Výkonovo sa má posunúť na 294 kW (400 k), z toho pramení aj názov 400Z. Niektoré zdroje uviedli, že z trojlitra by mohol dolovať dokonca 368 kW (500 k)! Tak či tak, nový športový Nissan má ostať pri platforme s pohonom zadných kolies a na výber má byť s automatickou, ale aj s manuálnou prevodovkou.

ZDROJ: autozurnal.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené