Fun zóna

Späť na články

Nissan elektro koncept Ariya neprezradil veľa z techniky

Nissan je priekopníkom v elektromobilite. Jeho model Leaf je najpredávanejším elektromobilom v Európe, v ponuke má aj elektro dodávku e-NV200. Popritom ukazuje rôzne koncepty vozidiel budúcnosti, ktoré sú samozrejme tiež elektrické. Takým je napríklad aj nový Nissan elektro koncept Ariya, ktorý je crossoverom budúcnosti, aspoň podľa značky. Takto nejako by mohol vyzerať v budúcnosti Qashqai.


Práve Nissan s konceptom Ariya znázorňuje nový dizajnový smer značky. Napríklad na prednej maske si môžeme všimnúť stále viditeľný V dizajn. Na ten nadväzujú úzke predné svetlá s LED technológiou. Keďže elektromobil nepotrebuje až také veľké vetracie otvory v prednej časti, maska je plná. Z hľadiska rozmerov má Ariya na dĺžku 4 600 mm, na šírku 1 920 mm a na výšku 1 630 mm. Na dĺžku je tak voči Qashqaiu takmer o 25 cm dlhší a o takmer 10 cm širší. Pod veľkými podbehmi sú 21-palcové disky.


Pohon zabezpečujú dva elektromotory, ktoré poháňajú obe nápravy. Bohužiaľ, Nissan bližšie nešpecifikoval technické detaily o pohonnom systéme. K dispozícii by mal ale byť súbor asistentov ProPilot 2.0, ktoré udržia auto na diaľnici v pruhu bez držania rúk na volante alebo pomôže s jazdou v zápche.


V interiéri bude zabezpečená priestrannosť a „voľný pohyb“, aj vďaka rovnej podlahe. Dva displeje (jeden s uhlopriečkou 12,3 palca) nie sú príliš futuristické, bežne to vídame aj v dnešných autách. Podobne to má riešené napríklad Mercedes-Benz. Ovládače sú však takmer všetky dotykové, ovládanie klimatizácie je akoby na paneli z iného materiálu a nie na dotykovom displeji.

ZDROJ: https://www.topspeed.sk/nissan-elektro-koncept-ariya-z-techniky-vela-neprezradil/16747

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 12:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené