Renault: Zoe skončí a prídu nové, lacnejšie elektromobily

Renault oznámil svoje plány do konca dekády. Podľa očakávania výrazne staví na elektromobily, v blízkej budúcnosti sa dočkáme nového elektrického modelu MeganE, retro elektromobilu Renault 5 a pridá sa k nim aj menší model 4ever. Naopak model Zoe v roku 2024 po ukončení životného cyklu skončí a nedočká sa priameho nástupcu.


Luca de Meo počas podujatia, venovaného elektrickej budúcnosti Renaultu prezradil, že nové elektromobily budú postavené na platforme CMF-BEV, spoľahnú sa na nové elektromotory a nové nikel mangánovo kobaltové batérie. Výsledkom má byť nižšia cena vozidiel. Automobilka verí, že cena nových batérií v roku 2025 klesne na 100 dolárov (84 eur) za kWh a v roku 2030 na 80 dolárov (67,5 eur). Práve hranica 100 dolárov je pritom považovaná za bod zlomu, kedy sa vyrovná cena elektromobilov a áut so spaľovacím motor.Nové batérie umožnia podľa šéfa automobilky predávať Renault 5 o 33 % lacnejšie v porovnaní s elektromobilom Zoe. Cena Zoe dnes štartuje na úrovni 32 200 eur, nový Renault 5 by tak mohol štartovať niekde okolo 21 500 eur. Dojazd vozidla by mal byť pritom približne 400 km. 

ZDROJ: auto.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

Tento web používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Ďalšie informácie