Fun zóna

Späť na články

JAGUAR XF SPORTBRAKE: Nové športové kombi sa začína predstavovať

Líder svetového tenisového rebríčka Andy Murray predstavil nové dynamické kombi značky Jaguar. Dvojnásobný víťaz Wimbledonu odhalil nový Jaguar XF Sportbrake a následne dovnútra vložil svoju cennú wimbledonskú trofej a poslal ju na okružnú jazdu po celom Spojenom kráľovstve, aby inšpirovala budúcu generáciu hráčov. 


Jaguar je oficiálny automobilový partner wimbledonského šampionátu a na oslavu tohto vzťahu sa uskutočnilo odhalenie prémiového kombi na replike centrálneho dvorca.

Keď som pred desiatimi rokmi získal svoj prvý významný titul, bol to pre mňa úžasný okamih; vyvrcholenie všetkého, na čom som celý život pracoval. Cítim sa veľmi šťastný, že som sa dostal tam, kde som dnes, a dúfam, že každý tenisový nadšenec dostane príležitosť hrať a zlepšovať sa. 


Vzdať sa trofeje bude ťažké, neexistuje však lepšie vozidlo ako Jaguar XF Sportbrake, ktoré by ju mohlo vziať na túto cestu po Spojenom kráľovstve. Teší ma, že ľudia dostanú príležitosť pozrieť si trofej zblízka, keď navštívi školy a tenisové kluby. Dúfam, že inšpiruje ľudí k tomu, aby toto leto zobrali do ruky raketu.“ 


Andy Murray, svetová tenisová jednotka 

 

XF Sportbrake sa pripája k ocenenému sedanu XF značky Jaguar počas jeho desiateho roku výroby. Model XF sa na trhu objavil v roku 2007 a odvtedy získal takmer200 ocenení na celom svete. Nový súrodenec sedanu s označením Sportbrake poskytuje rovnako pozoruhodný výkon, dizajn a technológie, ale tiež vyššiu mieru praktickosti a viac priestoru. 

Model XF Sportbrake zaujme jazdnými vlastnosťami športového vozidla, praktickým565-litrovým batožinovým priestorom, ako aj pokročilými komfortnými a bezpečnostnými funkciami. Zároveň sa môže pochváliť tým najlepším z dizajnu a technológií automobilky Jaguar. Okrem toho ponúka pozoruhodnú hodnotu aerodynamického odporu vzduchu Cd 0,29. 


„Kultové plagáty modelov Jaguar z 50-tych rokov minulého storočia sľubovali zákazníkom eleganciu, tempo a priestor. Model XF Sportbrake obnovuje túto ponuku pre aktívne rodiny 21. storočia, a to prostredníctvom úžasného vzhľadu, výkon športového automobilu a úložného priestoru, ktorý sa ideálne hodí pre aktívny životný štýl.“ 

Ian Callum, riaditeľ dizajnu automobilky Jaguar Spomedzi inovácií môžeme spomenúť intuitívne ovládanie slnečnej clony gestami pre obrovské panoramatické strešné okno, ktoré pokrýva celú dĺžku strechy modelu Sportbrake. Ďalej je to systém monitorovania stavu vodiča, ktorý zaznamenáva známky únavy po aktívnom dni, a tiež vodotesný náramok Activity Key, ktorý môžete nosiť pri športe. Zákazníci si môžu zvoliť funkciu ionizácie vzduchu v kabíne, ktorá čistí vzduch a chráni pred znečistením z okolitého prostredia, čím podporuje zdravie a pocit pohody. 


Zavesenie zadných kolies s automatickým nastavením výšky zaručuje hladkú jazdu, dokonca aj pri ťahaní nákladov s hmotnosťou 2 000 kg. Pre model XF Sportbrake je k dispozícii rozšírený rad ekologických a úsporných štvorvalcových zážihových a vznetových motorov Ingenium od automobilky Jaguar, ktoré produkujú nízke emisieCO2 len na úrovni 118 g/km. Ponuka výkonných šesťvalcových motorov zahŕňa osobitý kompresorom preplňovaný 3,0-litrový zážihový motor V6 s výkonom 380koní alebo vznetový motor TDV6 s výkonom 300 koní, ktorý dokáže zrýchliť z 0 na100 km/h za 6,6 sekundy. 


„Podobne ako v prípade sedanu XF spĺňa každá línia modelu Sportbrake jasný účel a spoločne vytvárajú ostro skosenú, plynulú siluetu. To dodáva vozidlu dojem rýchlosti a veľmi dynamický vzhľad. Myslím si, že práve vďaka tomu pôsobí rovnako športovým dojmom ako sedan, ak nie viac.“ 

Ian Callum, riaditeľ dizajnu automobilky Jaguar Potom, ako pomohol predstaviť XF Sportbrake, si Andy Murray v rámci príprav na Wimbledon zahral priateľskú exhibičnú štvorhru na rozkladacom kurte. Murray a jeho tréner Jamie Delgado sa stretli s komikmi Robom Brydonom a Jimmym Carrom v zápase, ktorý sa vysielal naživo a komentoval ho Tim Henman. 

Automobilka Jaguar vstupuje do svojej tretej sezóny v úlohe oficiálneho automobilového partnera wimbledonského šampionátu, ktorý sa koná od pondelka 3. júla do nedele16. júla. Jaguar dodá 170 vozidiel zo svojich ocenených modelových radov, vrátane modelov XE, XF, XJ a F-PACE. V snahe inšpirovať budúcu generáciu tenisových talentov sa automobilka Jaguar podujala na niečo, čo doposiaľ nikto iný v histórii Wimbledonu neurobil. Preslávenú trofej mužskej dvojhry vezme na celonárodnú okružnú jazdu po kluboch a školách. Tak, ako bude Andy Murray odpočítavať dni, ktoré ho delia od obhajoby titulu na Wimbledone koncom tohto mesiaca, pozlátený pohár sa bude voziť z miesta na miesto vo vozidle XF Sportbrake. 

Jaguar XF sa vyrába v závode Jaguar Land Rover v Castle Bromwich spoločne s modelmi XE, XJ a F-TYPE.V Castle Bromwich sa momentálne vyrába šesť modelov, čo je dvakrát viac ako pred desiatimi rokmi, keď sa model XF predstavil verejnosti.

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené