Fun zóna

Späť na články

Nové SUV EX90 prinesie nový systém autonómnej jazdy Ride Pilot

Volvo uvedie vo svojom revolučnom elektrickom SUV EX90, nový systém autonómnej jazdy Ride Pilot. Je preň dôležité, aby bol prechod medzi režimami intuitívny a transparentný. A zvolilo zaujímavú cestu. Vodič bude jasne informovaný o stave, v ktorom sa vozidlo nachádza pomocou použitia odlišnej farebnej schémy virtuálneho prístrojového panela. V režime, keď budú asistenčné systémy vodiča len podporovať, ako napríklad adaptívny tempomat či udržiavanie v jazdnom prúde, budú symboly jazdných prúdov sfarbené nazeleno. Ako náhle vodič deleguje riadenie na systém Ride Pilot, zmenia sa na akvamarínovú (tyrkysovú). Okrem toho sa na vrchnej časti obrazovky zjaví tyrkysový pás.


To má zaistiť absolútne bezpečné prechody medzi asistovanou a autonómnou jazdou. „Je to všetko o poskytovaní správnych informácií v správnom čase,“ uviedol Thomas Stovicek, vedúci užívateľskej skúsenosti spoločnosti Volvo. „Keďže auto tiež rozumie svojmu okoliu a vám lepšie ako kedykoľvek predtým, môžeme ešte viac znížiť zmätok, rozptýlenie a preťaženie vodiča informáciami.“ Poukázal tým nielen na Ride Pilot, ale aj nový dotykový infotainment, ktorý bude poskytovať informácie a funkcie v kontexte. Ak bude chladno, na obrazovke sa objavia prioritne funkcie vyhrievania sedadiel alebo rozmrazenia okien. Ak budete telefonovať, prednosť dostanú ikony komunikácie. Keď budete sami, zjavia sa funkcie multimédií.


Ride Pilot bude k dispozícii ako príplatkový systém vo Volve EX90, ktoré sa predstaví 9. novembra a začne vyrábať koncom tohto roka v americkom závode Volva neďaleko Charlestonu v Južnej Karolíne. Systém bude dostupný najprv Kalifornii, až neskôr ho Volvo uvedie na ďalšie trhy s potrebnou legislatívou. Dovtedy musí ešte Ride Pilot schváliť samotná automobilka na základe testov, ktoré prebiehajú vo Švédsku ale aj iných štátoch Európy, ale aj príslušné úrady. Prví zákazníci by sa mali k novému Volvu EX90 dostať začiatkom budúceho roka. Očakáva sa, že elektrické SUV bude mať dojazd 500 až 600 km na jedno nabitie. 


ZDROJ: auto.pravda.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené