Fun zóna

Späť na články

Nový Renault Megane 2022 ukázal interiér s množstvom nových riešení

Architektúra palubnej dosky sa oproti súčasným, najnovším modelom radikálne zmení. No a oproti súčasnému Megane pôjde doslova o revolúciu. Všimnite si napr. volič prevodovky, resp. jazdných režimov za volantom, podobne ako to má Mercedes-Benz. 


Megane 2022 tiež adoptuje stredovú konzolu, kompletne tvorenú displejom, ktorá bude nadväzovať na digitálny prístrojový panel pred vodičom. Ide o evolúciu súčasného riešenia, no po softvérovej stránke pôjde o úplne nový infotainment od Googlu. 


Pod centrálnym displejom však vidíme rad tlačidiel pre ovládanie niektorých základných funkcií auta. Z hľadiska dizajnu zaujme vertikálny centrálny výduch vetrania/klimatizácie. Stredový tunel nasadí zjavne priehrštie praktických odkladacích priestorov a rozmernú lakťovú opierku. Dobre vyzerajú aj kožené sedadlá so zjavne štedrými rozmermi. 


Podľa dobre informovaného magazínu RNews.cz nový Megane prinesie ešte kvalitnejšie materiály ako súčasné najnovšie modely Renaultu. A aj tie v testoch a recenziách za kvalitne zvolené materiály berú plusové body. V interiéri sa má vyskytnúť aj pravý drevený dekor so špeciálnou povrchovou úpravou. Vráti sa aj špičková výbava Initiale Paris, ktorú v minulosti dostala len prvá generácia Meganu. Nový Megane E-TECH Electric stojí na platforme CMF-EV a vybavili ho elektromotorom s výkonom 160 kW (217 k). Batéria s kapacitou 60 kW mu podľa normy WLTP umožní prejsť až 450 km. Značka zverejní už onedlho ďalšie detaily. 


ZDROJ: autozurnal.com

Ako sa vám páčil tento článok?

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

Tento web používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Ďalšie informácie