VOLVO CARS: Deti na prvom mieste

Spoločnosť Volvo Cars je prvým výrobcom automobilov, ktorý aktívne testuje detské sedačky v nárazových testoch už od začiatku 60-tych rokov. Teraz uvádza na trh tri nové detské sedačky so zameraním na dizajn, komfort a pohodlie.Spoločnosť Volvo Cars je priekopníkom v oblasti bezpečnosti detí s jedinečnou tradíciou vývoja, testovania a jasných pokynov pre rodičov týkajúcich sa upevnenia a používania.

„Rozumieme, že pre veľa ľudí je tematika bezpečnosti detí v automobiloch zložitá a niekedy mätúca. Už roky sa sústredíme na komunikáciu jasných pokynov súvisiacich s používaním detských sedačiek a správneho spôsobu ich upevnenia,“ povedala Lotta Jakobsson, hosťujúca profesorka, PhD a senior technická vedúca oddelenia prevencie úrazov v centre bezpečnosti spoločnosti Volvo Cars.

Poučenie dospelých ako upevniť a používať detskú sedačku je jedna vec, prinútiť dieťa sedieť v sedačke je vec úplne iná – zvlášť, ak ide o staršie dieťa.

„Naším cieľom je zabezpečiť, aby malé deti v závislosti od hmotnosti a veku cestovali čo najbezpečnejším spôsobom. To znamená proti smeru jazdy až do veku aspoň 3 alebo 4 rokov a potom v detských sedačkách alebo na vyvýšených sedačkách do výšky 140 cm. Bezpečnostné výhody sú nespochybniteľné, ale mnohí rodičia nevedomky príliš skoro usádzajú svoje deti v smere jazdy. Ako jeden z mnohých dôvodov uvádzajú komfort – dieťa sa sťažuje, že nemá dostatok priestoru pre nohy, alebo je mu príliš teplo kvôli čalúneniu,“ povedala Lotta Jakobsson.

Nová generácia detských sedačiek Volvo Cars sa vyrába z priedušnejšieho a pohodlnejšieho čalúnenia, ktoré obsahuje 80 % vlny. Sedačky sú preto hladšie na dotyk, mimoriadne odolné a príjemnejšie v teplom aj studenom počasí. Vyznačujú sa aj štíhlejšou konštrukciou s cieľom zväčšiť priestor pre nohy a celkové pohodlie.

„Sme presvedčení, že v našich nových dozadu nasmerovaných detských sedačkách sa bude deťom sedieť pohodlnejšie, čo zároveň povzbudí rodičov, aby svoje deti dlhšie vozili proti smeru jazdy. Priamo tak ovplyvnia celkovú bezpečnosť detí a podporia našu stratégiu Vision 2020, aby do roku 2020 nebol nikto usmrtený ani vážne zranený v novom vozidle značky Volvo,“ dodala Lotta Jakobsson.


Nové sedačky sú určené pre deti rôzneho veku a hmotnosti:

• sedačka pre dojčatá – otočená proti smeru jazdy (do 13 kg alebo 9 mesiacov),

• detská sedačka – otočená proti smeru jazdy pre deti od 9 mesiacov do 6 rokov (spoločnosť Volvo odporúča najmenej 3 až 4 roky),

• vyvýšená sedačka – otočená v smere jazdy pre deti, ktoré vyrástli zo sedačky otočenej proti smeru jazdy (od 3 do 10 rokov).

Spoločnosť Volvo Cars aj naďalej zdôrazňuje dôležitosť usadenia detí do sedačiek smerujúcich proti smeru jazdu čo najdlhšie.

Vývoj nových sedačiek prebiehal v spolupráci s jedným z popredných svetových výrobcov detských sedačiek, spoločnosťou Britax-Römer. Testy sa uskutočnili v centre bezpečnosti spoločnosti Volvo Cars v švédskom Göteborgu. Predaj sa začne od začiatku júna vo vybraných krajinách.

Informujte sa o dostupnosti vybraného príslušenstva na ochranu Vašich detí na info@autostyl.sk alebo na tel. čísle: 032 650 10 18.


Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

Tento web používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Ďalšie informácie