Fun zóna

Späť na články

Tím Dacia Sandriders ukončil prvotnú fázu testov na Dakar

Po kontrole systémov v Millbrook Proving Ground v Spojenom kráľovstve strávil tím Dacia Sandriders štyri dni na testovacej základni Sweet Lamb vo Walese, kde sa uskutočnili prvé reálne testy. Potom tím odcestoval do Château de Lastours vo Francúzsku na ďalšie štyri dni intenzívneho testovania, kde mali tri posádky možnosť otestovať Sandrider s pneumatikami BF Goodrich v kamenistom a náročnom teréne okcitánskeho panstva.


Cristina Gutiérrezová si sadla za volant Sandridera na dva dni testovania vo Walese predtým, ako deväťnásobný majster sveta v rally Sébastien Loeb pokračoval v testovacej a vývojovej fáze. Nasser Al-Attiyah, niekoľkonásobný víťaz Dakaru, si na dva dni prvýkrát vyskúšal výkon Sandridera na základni Château de Lastours. Sébastien Loeb sa vrátil do kokpitu na jeden a pol dňa, zatiaľ čo Cristina Gutiérrezová doplnila reláciu. Tiphanie Isnardová, manažérka tímu Dacia Sandriders, potvrdila, že úvodná fáza testovania prekonala očakávania a tri posádky a technický tím mali len veľmi málo problémov.


Tím sa teraz pripravuje na ďalšie vývojové testy, ktoré sa uskutočnia v Maroku od 28. júna do 5. júla. Sandrider sa bude testovať na teréne podobnom tomu, ktorýje na Rally Dakar, úvodnom kole FIA majstrovstiev sveta v rallye 2025, ktoré sa bude konať v Saudskej Arábii od 3. do 17. januára 2025.


ZDROJ: autozurnal.com

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené