Fun zóna

Späť na články

VOLVO V60: Navrhnuté pre všetky generácie


Výrobca prémiových vozidiel Volvo Cars dnes odhalil nové luxusné päťdverové kombi V60 strednej veľkosti. Týmto vozidlom si švédska automobilka ešte viac upevňuje svoje postavenie výrobcu automobilov so skvelým vzhľadom, ktoré zároveň ponúkajú vysokú mieru praktickosti pri každodennom používaní.

Aj samotné uvedenie vozidla sa odohralo v jeho prirodzenom prostredí – na príjazdovej ceste rodinného domu v Štokholme, čím automobilka Volvo Cars zdôraznila svoju silnú tradíciu výroby rodinných kombi. Zároveň poukázala na to, ako dokáže všestranne riešený model V60 uspokojiť rôzne potreby a nároky moderných rodín.


Existuje len veľmi málo automobiliek, ktoré by sa spoločnosti Volvo Cars vyrovnali, pokiaľ ide o jej históriu a dôveryhodnosť v oblasti výroby praktických a všestranne použiteľných vozidiel kombi so skvelým dizajnom.

„Majitelia rodinných kombi sú pre náš podnik dôležitými zákazníkmi, a to platí už po generácie,“ povedal Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars. „Nová V60 ctí túto tradíciu, ale zároveň ju posúva o kúsok ďalej.“

Nový model V60 využíva rovnakú modulárnu platformu SPA od spoločnosti Volvo Cars ako nový ocenený model XC60 a štyri vozidlá série 90, tvoriace vrchol ponuky. Práve táto platforma je spoločným menovateľom rekordného globálneho predaja, ktorý automobilka v posledných rokoch zaznamenala.Model V60 na platforme SPA zavádza do triedy prémiových vozidiel kombi strednej veľkosti nový štandard. Viac miesta, lepšie možnosti pripojenia, ako aj najnovšie systémy spoločnosti Volvo Cars na podporu vodiča a ďalšie bezpečnostné technológie.

„V60 je naozaj ústredným bodom značky Volvo,“ povedal Robin Page, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Cars pre dizajn. „Ponúka kultivovanosť a nádherné proporcie i postoj. Pritom je praktická a všestranne využiteľná.“Keďže automobilka Volvo Cars ako prvá v odvetví oznámila zámer elektrifikovať od roku 2019 všetky svoje nové vozidlá, model V60 ponúka na výber dve plug-in hybridné pohonné sústavy: nový plug-in hybrid so zážihovým motorom T6 Twin Engine AWD, ktorý dosahuje kombinovaný výkon 340 koní, a plug-in hybrid so zážihovým motorom T8 Twin Engine AWD s výkonom 390 koní.

Ponuka klasických zážihových motorov zahŕňa pohonné jednotky T5 a T6. Ak uprednostňujete vznetové motory, máte na výber D3 alebo D4.

Nová V60 posilňuje pozíciu spoločnosti Volvo Cars na čele odvetvia, pokiaľ ide o bezpečnosť. Prispieva k tomu komplexný zoznam bezpečnostných funkcií, ktoré ponúka v štandardnej výbave, vrátane pokročilých systémov na podporu vodiča známych zo série 90 a modelu XC60. Vďaka tomu je nová V60 jedným z najbezpečnejších automobilov na cestách.Technológia City Safety s automatickým brzdením pomáha vodičovi predchádzať nehodám pomocou funkcií automatického brzdenia a detekcie. Ide o jediný systém na trhu, ktorý dokáže rozpoznávať chodcov, cyklistov a veľké zvieratá. Svetovou novinkou je aj schopnosť systému City Safety aktivovať automatické brzdenie s cieľom zabrániť zrážke s protiidúcim vozidlom.Vylepšenia sa dočkal aj systém Pilot Assist, ktorý pomáha vodičovi pri riadení, akcelerácii a brzdení na dobre vyznačených vozovkách do rýchlosti 130 km/h. Teraz vozidlu zaručuje ešte lepšie jazdné vlastnosti v zákrutách. Súčasťou modelu V60 je tiež systém ochrany pre zídením z cesty, systém ochrany pred zrážkou s protiidúcim vozidlom vo vedľajšom pruhu a ďalšie asistenčné systémy riadenia. Bezpečnosť cestujúcich aj ostatných účastníkov cestnej premávky ďalej zvyšuje voliteľný systém upozornenia na križujúcu premávku s funkciou automatického brzdenia.

Informačno-zábavný systém Sensus spoločnosti Volvo Cars je plne kompatibilný so službami Apple CarPlay a Android Auto. Prostredníctvom 4G pripojenia poskytuje vodičom prístup na internet za každých okolností. Na obsluhu systému slúži intuitívna dotyková obrazovka pripomínajúca tablet, kde získate prístup k funkciám vozidla, navigácii, službám pripojenia a zábavným aplikáciám.

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené