Fun zóna

Späť na články

VOLVO XC40: Sériová výroba záhajená


Nový model XC40, na ktorý automobilka už teraz eviduje viac ako 13 000 objednávok, je historicky prvým malým prémiovým SUV spoločnosti Volvo Cars. Prví zákazníci môžu očakávať dodávku svojho nového vozidla začiatkom budúceho roka.

Spoločnosť Volvo Cars týmto vstupuje do najrýchlejšie rastúceho segmentu v automobilovom priemysle a samotné vozidlo XC40 dláždi cestu ďalšiemu predaju a rastu jej. Volvo XC40 dopĺňa celosvetovú ponuku športových úžitkových vozidiel (SUV) značky Volvo, ktorej súčasťou sú ešte jeho väčší súrodenci XC60 a XC90.


Príchod prvého SUV XC40 slávnostne privítalo niekoľko významných hostí, medzi ktorými nechýbal belgický premiér Charles Michel, výkonný riaditeľ a prezident spoločnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson ako aj jej viceprezident pre výrobu a logistiku Javier Varela.

„Naši ľudia venovali príprave závodu na výrobu modelu XC40 množstvo dní a hodín a odviedli skvelú prácu. Model XC40 predstavuje pre závod Ghent aj pre spoločnosť Volvo Cars žiarivú budúcnosť,“ uviedol pri príležitosti spustenia výroby Håkan Samuelsson.


Nové Volvo XC40 je prvým modelom novej kompaktnej modulárnej platformy CMA od spoločnosti Volvo Cars pre malé automobily, ktorá bude tvoriť základ všetkých nadchádzajúcich vozidiel série 40. Platforma CMA vznikla v spolupráci s čínskou automobilkou Geely a spoločnosti Volvo Cars poskytne potrebnú synergiu a rozsiahlu hospodárnosť pre segment malých luxusných automobilov.


Prípravy na spustenie výroby modelu XC40 v Ghente prebiehajú už dlhší čas. Značné investície v ostatných rokoch transformovali závod v Ghente na celosvetový exportný uzol vozidiel na báze platformy CMA a prispeli k rozšíreniu karosárne o 8 000 metrov štvorcových.

Nainštalovalo sa celkovo 363 nových robotov a jednému z nich dali zamestnanci závodu v Ghente prezývku „Zviera“. Tento veľký robot je v rámci systému celosvetovej výroby spoločnosti Volvo Cars unikát a používa sa na zdvíhanie spodných častí karosérií na dopravný pás, ktorý sa nachádza v blízkosti stropu výrobnej haly.


Ghent je jedným z dvoch závodov na výrobu automobilov spoločnosti Volvo Cars v Európe a vozidlá značky Volvo vyrába od roku 1965. Až donedávna sa tu vyrábala prvá generácia jej najpredávanejšieho SUV strednej triedy, modelu XC60. Závod v Ghente okrem toho vyrába aj malé hatchbacky V40 a V40 Cross Country, ako aj modely S60 a V60.


Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené