Fun zóna

Späť na články

VOLVO V90 CROSS COUNTRY OCEAN RACE: Ostrieľaný svetobežník


Spoločnosť Volvo Cars, výrobca prémiových automobilov, odhalila špeciálnu verziu svojho oceneného všestranného kombi V90 Cross Country, aby tak oslávila začiatok pretekov Volvo Ocean Race 2017/18.

Zákazníci, ktorí si vozidlo kúpia, zároveň priamo pomôžu zvýšiť informovanosť o zdraví našich oceánov. Na podporu vedeckého programu týkajúceho sa plastov v oceánoch, ktorý tvorí súčasť pretekov Volvo Ocean Race, prispeje automobilka 100 eur za každé z prvých 3 000 vozidiel V90 Cross Country Volvo Ocean Race, ktoré plánuje vyrobiť. Výsledná dotácia v celkovej sume 300 000 eur podčiarkuje dlhoročnú snahu spoločnosti Volvo Cars chrániť životné prostredie.


V rámci vedeckého programu pretekov Volvo Ocean Race budú lode počas tohtoročného zápolenia vybavené rôznymi senzormi, ktoré budú zaznamenávať údaje z niektorých najvzdialenejší častí svetových oceánov. Napríklad teplotu, atmosférický tlak, prúdy a rýchlosť vetra. To prispeje k vytvoreniu presnejších predpovedí počasia a klimatických modelov, ktoré využívajú vedci na celom svete.

Okrem toho budú lode merať slanosť, ako aj rozpustený CO2 a riasy v okolitej morskej vode. Spolu s ďalšími údajmi o mikroplastoch pomôžu tieto merania vytvoriť komplexný obraz o rozsahu znečistenia plastmi a ich vplyve na život v oceánoch. K vedeckým partnerom programu patrí medzi inými Národná správa pre oceány a ovzdušie (NOAA).


„Sme hrdí, že podporujeme vedecký program pretekov Volvo Ocean Race, ktorý pomôže lepšie pochopiť problematiku zdravia oceánov – nášho najväčšieho prírodného zdroja,“ povedal Stuart Templar, riaditeľ spoločnosti Volvo Cars pre trvalú udržateľnosť. „Ako spoločnosť sa snažíme čo najviac znížiť náš negatívny vplyv na okolitý svet, takže inovačný prístup tohto projektu pri riešení závažného ekologického problému sa zhoduje s naším vlastným presvedčením – a to aj vzhľadom na naše smerovanie k elektrickej budúcnosti.“

Samotné vozidlo tiež pomáha riešiť problém znečisťovania morí. Vkladané koberčeky sú totiž s textilného materiálu Econyl, vyrobeného zo 100 % recyklovaného nylonu, čo zahŕňa aj odhodené rybárske siete vytiahnuté z morského dna.


Model V90 Cross Country Volvo Ocean Race vyvinuli dizajnéri spoločnosti Volvo spolu so skupinou konštruktérov divízie Special Vehicles. Ide o špeciálne vybudované zariadenie v sídle spoločnosti Volvo Cars vo švédskom meste Torslanda. Konštruktéri divízie Special Vehicles sa špecializujú na zákazkové modely a sú zodpovední aj za ultraluxusné modely Excellence spoločnosti Volvo Cars, ako aj policajné verzie modelov V90 a V90 Cross Country.

V90 Cross Country vo verzii Volvo Ocean Race vychádza z existujúceho základného modelu a ponúka všetky štandardné prvky a funkcie, ktoré zákazníci od modelu Cross Country očakávajú. Napríklad pohon všetkých kolies, zvýšenú svetlú výšku a podvozok optimalizovaný s ohľadom na vyšší komfort a lepšiu kontrolu v každom počasí a na každej ceste.


V90 Cross Country Volvo Ocean Race sa od svojich súrodencov série 90 odlišuje špeciálnym, expresívnym dizajnom a paletou interiérových a exteriérových farieb. Matné sivé a svetlooranžové ozdobné prvky, ktoré sa prvýkrát objavili v uznávanom koncepčnom vozidle Volvo XC Coupé z roku 2014, sú skombinované s bielym lakom karosérie Crystal White a tiež so špeciálnymi diskami a prešívaním.


„V90 Cross Country Volvo Ocean Race je vyvážené a všestranné vozidlo, ktoré sa cíti ako doma na bežných vozovkách aj mimo vyjazdených ciest,“ povedal Dan Olsson, viceprezident spoločnosti Volvo Cars pre špeciálne vozidlá a príslušenstvo. „Navyše ponúka celý rad špeciálne vyvinutých štandardných prvkov, ako napríklad integrované, odnímateľné svietidlo, dodatočné elektrické zásuvky a moderné materiály odolné voči nečistotám a vode.“

Počiatočný objem výroby v počte 3 000 vozidiel sa bude predávať na 30 trhoch sveta, vrátane väčšiny krajín Európy, Stredného východu a Afriky (EMEA), ako aj v USA, Japonsku a Číne

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené