Fun zóna

Späť na články

POLESTAR: Elektrizujúca divízia VOLVO Car Group

Značka výkonných vozidiel spoločnosti Volvo Car Group, predstavila svoju budúcnosť vo forme novej samostatnej značky výkonných elektromobilov. Spoločnosť Polestar potvrdila plány výroby prvých troch modelov, nového účelového výrobného závodu v Číne a zákaznícky orientovaný prístup, ktorým vytvorí nový priemyselný štandard pre výkonné vozidlá.


Spoločnosť Polestar taktiež predstavila svoj prvý model Polestar 1 s výkonom 600 koní, ktorý začne z výrobnej linky schádzať v polovici roku 2019. Technológia a produkt značky Polestar prinášajú výhody plynúce zo synergie a úspor z rozsahu skupiny Volvo Car Group. Polestar preto môže urýchliť proces dizajnu, vývoja a výroby, ktoré oproti iným novým hráčom trvajú len zlomok času.Thomas Ingenlath, generálny riaditeľ spoločnosti Polestar povedal: „Polestar 1 je prvým vozidlom so značkou Polestar na kapote. Krásne GT s úžasnou technológiou – skvelý štart pre našu novú značku Polestar. Všetky nasledujúce vozidlá značky Polestar budú vybavené čistým elektrickým pohonom, čím splníme svoju víziu vybudovať novú samostatnú značku výkonných elektromobilov.“Model Polestar 1 predznamenáva imidž budúcej značky Polestar. Ide o dvojdverové, 2+2-miestne kupé Grand Tourer s hybridným pohonom a výkonným elektromotorom. Tento elektromobil s podporou spaľovacieho motora má dojazd 150 km čisto na elektrický pohon, čo je najväčšia hodnota dojazdu na elektrinu zo všetkých hybridných vozidiel na trhu. Má výkon 600 koní a krútiaci moment 1 000 Nm, čím sa nespochybniteľne zaraďuje do kategórie výkonných vozidiel.Model Polestar 1 je postavený na architektúre Scalable Platform Architecture (SPA) spoločnosti Volvo, ale približne 50 % komponentov je nových a vytvorených na zákazku konštruktérmi spoločnosti Polestar. Kvôli posilneniu dynamických jazdných vlastností využíva model Polestar 1 výhody mnohých nových technológií, ktoré sú všetky zamerané na vytvorenie vozidla pre skutočného vodiča. Polestar 1 je prvým vozidlom na svete, ktoré je vybavené úplne novou špičkovou technológiou podvozka Öhlins Continuous Controlled Electronic Suspension (CESi). Karoséria z uhlíkových vlákien znižuje hmotnosť a zlepšuje torznú tuhosť o 45 %, a zároveň znižuje ťažisko vozidla. Model Polestar 1 okrem toho využíva zadnú nápravu s dvomi elektromotormi, ktorá umožňuje smerovať krútiaci moment. Podporuje vodiča a zabezpečuje precízne ovládanie zrýchľovania každého kolesa, aby sa zachovala maximálna priľnavosť na ceste aj rýchlosť v zákrutách.

Model Polestar 1 sa bude vyrábať v najmodernejšom výrobnom závode Polestar v Čengdu v Číne. V súčasnosti je závod vo výstavbe, ktorá sa ukončí v polovici roku 2018.Spoločnosť Polestar sa taktiež presunie od dnešného tradičného modelu vlastníctva. Vozidlá sa budú objednávať 100 % online a v ponuke bude predplatné na dva alebo tri roky. Predplatné typu all-inclusive s nulovou akontáciou prinesie aj služby typu vyzdvihnutie vozidla do servisu a jeho privezenie späť aj možnosť prenájmu alternatívnych vozidiel z radu Volvo a Polestar – to všetko v rámci jednej mesačnej platby.


Všetky budúce vozidlá Polestar budú mať čistý elektrický pohon. Výroba modelu Polestar 2 sa začne neskôr v roku 2019 a bude to prvý elektromobil (BEV) od skupiny Volvo Car Group. Pôjde o stredne veľké vozidlo kategórie BEV, ktorého konkurentom sa stanú vozidlá ako napr. Tesla 3, vďaka čomu počet vyrobených kusov prevýši Polestar 1. Počiatočná fáza uvedenia produktov značky Polestar sa následne ukončí príchodom väčšieho elektromobilu Polestar 3 v štýle SUV, ktorý bude zástupcom moderného elektrického výkonu a dynamickej jazdy.Objednávanie a konfigurácia vozidiel Polestar sa bude vykonávať online prostredníctvom aplikácie alebo na portáli Polestar. Spoločnosť Polestar však rovnako chápe, že zákazníci sa chcú stále fyzicky stretnúť so značkou, takže na celom svete pripraví sieť predajní Polestar Spaces, kde sa budúci zákazníci stretnú s produktmi a značkou Polestar. Showroomy Polestar Spaces budú samostatné prevádzky, nie súčasti existujúcich zástupcov spoločnosti Volvo.

Objednávky nového modelu Polestar 1 sa spustili 17. októbra 2017, pričom spoločnosť Polestar okamžite zaznamenala záujem potenciálnych zákazníkov.


Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené