Fun zóna

Späť na články

POLESTAR: Samostatná značka, ktorá bude vysokovýkonné elektrifikované vozidlá

Spoločnosť Volvo Cars, výrobca prémiových automobilov, oznámila, že jej odnož pre výrobu výkonných vozidiel Polestar sa stane novou spoločnosťou so samostatnou značkou, ktorá bude vyrábať elektrifikované vysokovýkonné vozidlá pre svetový trh. Ide o najnovšiu fázu prebiehajúcej transformácie spoločnosti Volvo.S cieľom podporiť vývoj značky spoločnosť Volvo Cars tiež oznámila, že Thomas Ingenlath, hlavný viceprezident značky Volvo pre dizajn, sa ujme funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti Polestar. Pán Ingenlath bol inšpiráciou oceneného dizajnu, ktorého renesanciu zažíva značka Volvo v ostatných rokoch.

„Skutočnosť, že Thomas povedie organizáciu Polestar, je znakom nášho záväzku vytvoriť skutočne diferencovanú samostatnú značku v rámci skupiny Volvo Car Group,“ uviedol Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars.K pánovi Ingenlathovi sa v spoločnosti Polestar pridá Jonathan Goodman, ktorý sa stane jej prevádzkovým riaditeľom. Pán Goodman postúpi zo svojej súčasnej funkcie hlavného viceprezidenta pre podnikovú komunikáciu spoločnosti Volvo Cars.

„Jonathan s 25-ročnými komerčnými skúsenosťami v oblasti automobilového priemyslu je ideálnou voľbou na tento post a zabezpečenie operačných skúseností. Vedno s Thomasovou víziou bude stavať na skúsenom tíme manažérov, ktorý povedie značku Polestar vpred,“ uviedol Samuelsson.
„Polestar bude dôveryhodným konkurentom na rozvíjajúcom sa svetovom trhu vysokovýkonných elektrifikovaných automobilov. So spoločnosťou Polestar budeme vedieť ponúknuť elektrifikované automobily najnáročnejším a najprogresívnejším vodičom na svete vo všetkých segmentoch trhu.“

Spoločnosť Volvo Cars kúpila 100 percent spoločnosti Polestar Performance v júli 2015. Obe spolupracovali v oblasti motoristického športu už od roku 1996. V budúcnosti bude spoločnosť Polestar ponúkať automobily značky Polestar, ktoré už neponesú logo Volvo, ako aj optimalizačné balíky pre sortiment vozidiel Volvo pod značkou Polestar Engineered.Spoločnosť Polestar sa bude tešiť špeciálnej technologickej a konštruktérskej synergickej spolupráci so spoločnosťou Volvo Cars a vďaka svojmu spojeniu so značkou Volvo bude profitovať aj z významných úspor. Táto synergia jej umožní navrhovať, vyvíjať a vyrábať bezkonkurenčné elektrifikované vysokovýkonné automobily svetovej triedy.

„Som skutočne nadšený, že môžem prijať túto výzvu a vytvárať takúto fantastickú značku, rozvíjať báječné portfólio zákazkových produktov a prenášať ďalej vášeň, ktorú cítime v celom tíme Polestar,“ uviedol p. Ingenlath. „Práve sa začína ďalšia kapitola v dejinách spoločnosti Polestar.“

Spoločnosť Polestar oznámi bližšie informácie o svojich produktoch, industrializácii a komerčných plánoch na jeseň.

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené