Fun zóna

Späť na články

Volvo XC90 sa stáva novým štandardom bezpečnosti

Model XC90 získal plný počet bodov vo všetkých skúškach (odolnosť voči nárazu a prevencia čelného nárazu) a vynikol predovšetkým v oblasti preventívnej bezpečnosti a ochrany. Najvyššie známky získal aj v nedávnych skúškach nezávislej organizácie Euro NCAP – čo je ďalším dôkazom toho, že XC90 je v súčasnosti jedným z najbezpečnejších vozidiel na cestách. „Výsledok nezávislých skúšok IIHS opätovne poukazuje na výnimočný charakter nášho úsilia v spoločnosti Volvo Cars povznášať bezpečnosť vozidiel na novú úroveň. Naša bezpečnostná klietka z ultra vysokopevnostnej ocele s patentovanou konštrukciou prednej časti spolu s vyspelými záchytnými systémami a naším štandardným systémom automatického brzdenia City Safety dodávajú vozidlu bezkonkurenčné vlastnosti,“ uviedla Cecilia Larsson, riaditeľka Bezpečnostného strediska spoločnosti Volvo Cars v Göteborgu.

 

Bezpečnosť ako súčasť štandardnej výbavy


Súčasťou kategórie odolnosti voči nárazom v skúškach inštitútu IIHS sú testy nárazu s malým prekrytím, stredným prekrytím, bočné nárazy, pevnosť strechy, opierky hlavy a sedadlá. Automobilka Volvo dosiahla vo všetkých týchto skúškach najvyšší počet bodov a bola vyhlásená za nadpriemernú v oblasti prevencie nárazov vďaka bezpečnostnej technológii City Safety, ktorá sa v rámci štandardnej výbavy montuje do všetkých nových vozidiel značky Volvo. Vďaka najvyššiemu hodnoteniu v oblasti ochrany pred čelným nárazom je model XC90 jedným z prvých vozidiel so štandardným vybavením, ktoré získalo ocenenie Top Safety Pick+ za rok 2015.


„Spoločnosť Volvo Cars je oddaná svojej vízii, že v novom vozidle značky Volvo od roku 2020 nezahynie ani neutrpí vážne zranenie žiadna osoba. Naša práca v oblasti riešenia skutočných, praktických bezpečnostných problémov je zásadná pre to, kým sme. Nedávny výskum preukázal efektívnosť technológie automatického brzdenia. Dosiahli sme najvyššie hodnotenie vo všetkých nezávislých bezpečnostných skúškach, aké sa uskutočnili. Niet pochýb o tom, že model XC90 nastavil nový štandard v oblasti bezpečnosti vozidiel,“ uviedla Cecilia Larsson.


Spoločnosť Volvo Cars využíva širokú paletu zdrojov údajov – tak amerických a švédskych, ako aj svojich vlastných –, ktoré vychádzajú z reálnych dopravných nehôd a štatistík o poistných plneniach a tvoria základ mnohých jej bezpečnostných noviniek.


City Safety je vo švédskej automobilke zastrešujúci názov pre vyspelý systém predchádzania nehodám, ktorý využíva vyspelú technológiu RaCam (na báze radaru a kamery) umiestnenú v čelnom skle. Systém City Safety prináša vyspelý systém predchádzania zrážkam vozidla s iným vozidlom a chráni ostatných zraniteľných účastníkov cestnej premávky, ako sú chodci a cyklisti, v rozmanitých situáciách, ku ktorým dochádza na cestách.

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené