Fun zóna

Späť na články

Nové VOLVO V90: Štýlové a všestranné kombi

Nadväzujúc na nespornú tradíciu spoločnosti Volvo Cars v segmente vozidiel kombi, ktorá sa začala pred viac ako 60 rokmi modelom Volvo Duett, prináša nové exkluzívne kombi V90 jasný posun vpred z hľadiska estetiky, materiálov a vyhotovenia, pričom spĺňa kritériá maximálne praktického charakteru vozidla kombi.


„V segmente vozidiel kombi máme veľmi silné postavenie,“ hovorí Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars. „V mysli mnohých ľudí sme známi ako najlepšia značka kombi. Hoci značka Volvo dnes znamená viac než len kombi, s modelom V90 túto bohatú tradíciu hrdo nesieme ďalej.“


Nový model V90 je tretím vozidlom, ktoré automobilka Volvo doposiaľ predstavila v rámci svojej exkluzívnej série 90. Všetky vozidlá tohto radu vychádzajú zo špeciálne navrhnutej a plne modulárnej architektúry SPA, ktorá otvorila množstvo nových možností navrhovania, konštruovania a vybavenia vozidiel značky Volvo.


„Ide o moderné exkluzívne kombi s fascinujúcou kombináciou luxusného zážitku a funkčného pôvodu siluety kombi. Sofistikované prostredie interiérov našich nových vozidiel Volvo v spojení so skvelým batožinovým priestorom poskytuje tú správnu funkčnosť – či už prostredníctvom konektivity alebo nákladových a úložných riešení,“ uviedol Thomas Ingenlath, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Cars pre dizajn.


Nové Volvo V90 prináša špičkovú poloautonómnu technológiu pohonu Pilot Assist, ktorá je najvyspelejším štandardným bezpečnostným balíkom na trhu, s funkciou detekcie veľkých zvierat a systémom ochrany pred zídením vozidla z cesty, ako aj prvotriednu konektivitu, ktorej súčasťou je aj integrácia telefónov značky iPhone so systémom Apple CarPlay.


Spoločnosť Volvo Cars v novom modeli neúnavne pracovala aj na jazdnej dynamike, ktorá zabezpečuje absolútne nový a kultivovaný zážitok z jazdy a vyznačuje sa zmyslom pre podmanivé ovládanie a predvídateľnosť.

„V novom modeli V90 máme veľmi silnú ponuku,“ uviedol Dr. Peter Mertens, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Cars pre výskum a vývoj. „Naša technológia PowerPulse je navrhnutá tak, aby dodala zreteľný nárast výkonu nášmu vznetovému motoru, kým hybridné vozidlo typu plug-in so zážihovým dvojvalcovým motorom T8 bude dodávať približne 410 k výkonu a dojazd vo výlučne elektrickom režime bude približne 50 km.“


Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené