Fun zóna

Späť na články

Renault predstavuje Rafale s vyšším výkonom a pohonom 4x4

Renault Rafale vstúpil na slovenský trh vo februári s pohonom E-Tech full hybrid. Nové rodinné vozidlo s výkonom 150 kW sa na Slovensku predáva vo výbave Techno od 39 900 eur, výbava Esprit Alpine štartuje na sume 43 900 eur. Teraz nám Renault bližšie predstavil výkonnejšiu plug in hybridnú verziu Rafale E-Tech 4x4 300 k. Pohonná jednotka Rafale E-Tech 4x4 s výkonom 300 koní bola navrhnutá na technickom základe plne hybridného pohonného ústrojenstva E-Tech s výkonom 150 kW. To znamená, že sa spolieha na 1,2-litrový benzínový trojvalec, ktorého výkon bol zvýšený z pôvodnej hodnoty 96 kW na 110 kW. Okrem toho plug in hybrid zdedil po slabšej verzii aj elektromotor na prednej náprave s výkonom 50 kW a ďalší pomocný elektromotor s výkonom 25 kW. Tento plní funkciu štartér generátora. K tomu pridáva plug in hybridná verzia ešte ďalší hlavný elektromotor s výkonom 100 kW na zadnej náprave. Celkovo tak disponuje spaľovacím motorom, dvojicou hlavných elektromotorov a jedným, pomocným elektromotorom. Pohonná jednotka dosahuje maximálny systémový výkon 221 kW.


Okrem druhého hlavného elektromotora na zadnej náprave má plug in hybrid navyše väčšiu batériu s kapacitou 22 kWh. Na jedno nabitie v elektrickom režime prejde Rafale 100 km. Plug in hybrid prichádza na scénu aj v novom stupni výbavy Atelier Alpine. Rafale E-Tech 4x4 300 k vo verzii Atelier Alpine sa odlišuje od zvyšku ponuky exkluzívnou farbou karosérie Bleu Sommet Satin, plávajúcim spojlerom vo farbe čierna Etoilé a špeciálnymi 21-palcovými diskami kolies Chicane. Ale Atelier Alpine neprináša len výbavu a vlastné lakovanie, ale aj technické zmeny.
Od ostatných modelov sa odlišuje aj vďaka inteligentnému systému adaptívneho odpruženia využívajúceho  kameru umiestnenú v hornej časti čelného skla. Aktívne odpruženie s prediktívnou  kamerou zohľadňuje rýchlosť a činnosť vodiča a neustále prispôsobuje tlmenie blížiacim sa prekážkam, ako sú spomaľovače alebo zlý povrch vozovky. Cenu plug in hybridnej verzie zatiaľ nepoznáme. Renault začne s jej predajom ešte v priebehu tohto roku.


ZDROJ: autosuv.skStiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené