Fun zóna

Späť na články

Dacia Bigster má pokračovať v trende hodnota za peniaze

Novou vlajkovou loďou Dacie sa v blízkej budúcnosti stane nové SUV Bigster. Ako z názov napovedá, pôjde o väčšieho súrodenca k modelu Duster. Prvýkrát sme o ňom počuli v roku 2021, keď rumunská značka ukázala fotografie konceptu.

Nový model bude veľkosťou konkurovať napríklad Škode Kodiaq, avšak s výrazne nižšou cenou. Základná verzia by mohla štartovať niekde na hladine 20 000 eur. Dacia bude preto tradične šetriť náklady, kde sa dá.

"Náš recept je veľmi jasný. Vyrábame iba nevyhnutné. Navrhujeme autá s nulovým nadbytočným obsahom: žiadna obrazovka, keď nemusíme použiť žiadnu obrazovku, žiadna elektronika, keď nemusíme použiť žiadnu elektroniku, žiadny ADAS (súbor asistenčných systémov), keď nemusíme použiť žiadny ADAS,“ vysvetlil pre portál Autocar šéf značky, Denis Le Vot.
S udržiavaním nízkej ceny vďaka vynechaniu asistenčných systémov bude v blízkej budúcnosti problém. Už od polovice roku 2024 vstúpia do platnosti nové regulácie, podľa ktorých budú nové autá povinne vybavené technológiami ako udržiavanie v jazdnom pruhu, systém pre sledovanie únavy vodiča, či inteligentný asistent rýchlosti, ktorý prispôsobí rýchlosť predpisom.

To znamená, že aj Dacia bude musieť použiť viac drahých senzorov a kamier. Na druhej strane jej pomôže udržať cenu nižšie spolupráca s materskou značkou Renault. Vďaka využitiu jeho techniky minimalizuje náklady na vývoj.

Keď k tomu pripočítame jednoduché a rozumne navrhnuté jednotlivé stupne výbavy, tak má Bigster šancu nadviazať na súčasné modely. Konečnú cenu je však vzhľadom na infláciu a príchod prísnejších emisných noriem dnes veľmi ťažké odhadnúť.


ZDROJ: auto.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

OTVÁRACIE HODINY

Trenčianska Turná

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:30 - 12:30
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 16:00
SOBOTA: zatvorené
NEDEĽA: zatvorené

Bratislava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 13:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 07:30 - 17:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené

Trnava

PREDAJ

PON. - PIA.: 8:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 12:00
NEDEĽA: zatvorené

SERVIS

PON. - PIA.: 7:30 - 16:00
SOBOTA: na objednanie
NEDEĽA: zatvorené