Volvo spustilo objednávky elektrického SUV C40 Recharge

Začiatkom marca ukázalo Volvo svetu svoj nový elektrický crossover C40 Recharge. Ako už písmeno "C" v názve naznačuje, vozidlo dostalo karosériu s klesajúcou strechou v štýle kupé. Práve to je hlavným rozdielom v porovnaní s modelom XC40 Recharge. Klesajúca strecha si vyžiadala daň v podobe menšieho priestoru. Posádka vzadu má o 6 cm menej miesta pre hlavu a kufor sa zmenšil o 31 l na 413 l.


Dvojica elektrických motorov - jeden vpredu, druhý vzadu - produkuje spolu výkon 300 kW a krútiaci moment 660 Nm. Batéria má kapacitu 75 kWh a umožní vozidlu prejsť na jedno nabitie 420 km. Výroba elektrického crossoveru sa začne na jeseň tohto roka vo výrobnom závode v belgickom meste Ghent. Volvo postupne spúšťa systém objednávok. Momentálne sa môže objednávať v Holandsku a Nórsku. Ešte tento týždeň sa spustí objednávací systém vo Švédsku a Veľkej Británii. Ostatné európske trhy budú nasledovať v ďalších týždňoch.


Slovenskú cenu preto stále nepoznáme, môžeme však očakávať sumu okolo 62 500 eur za štartovaciu verziu Launch Edition. Výbavou sa približuje k drahšej verzii Pro, ktorá je o zhruba tisíc eur drahšia. K dispozícii by mala byť aj lacnejšia verzia.


ZDROJ: auto.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

Tento web používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Ďalšie informácie