Volvo verí elektrike, pripravuje ďalšie elektrické SUV

Budúcnosť je podľa Volva elektrická, aj preto plánuje do roku 2022 strojnásobiť výrobnú kapacitu pre elektrické modely vo svojom závode v belgickom Ghente. Až 60 % všetkých vozidiel, schádzajúcich z liniek tejto fabriky, bude elektrických. Závod v Belgicku sa pripravuje na spustenie nového modelu, postaveného na platforme CMA.


Volvo zatiaľ oficiálne nepotvrdilo názov nového elektromobilu, ktorý v ponuke doplní elektrický crossover XC40 Recharge. "Naša budúcnosť je elektrická a zákazníci majú radi naše Recharge autá," komentoval zvýšenie výrobnej kapacity elektromobilov Javier Varela, šéf globálnych priemyselných operácií a kvality.

Špekuluje sa, že nový model by mal patriť do modelového radu s označením 40. Takmer určite však nepôjde o elektrický model V40, ktorého výrobu švédska značka nedávno ukončila. Pravdepodobne pôjde o športovejšiu verziu crossoveru XC40 Recharge. Od svojho súrodenca by sa novinka mala odlíšiť športovejším vzhľadom a karosériou "SUV kupé".


V budúcnosti sa dočkáme aj menšieho elektrického SUV, ktorého názov zatiaľ nepoznáme, ale v duchu označovania modelov Volvo by mohol dostať názov XC20 Recharge. Elektrifikácia sa dotkne aj vlajkovej lode XC90. Plne elektrická verzia je v pláne a predstavená by mala byť v roku 2022.

ZDROJ: auto.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

Tento web používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Ďalšie informácie