Jaguar Land Rover využíva vesmírne senzory pri testovaní moderných materiálov

Nové ľahké kovové a kompozitné materiály vyvíja Jaguar Land Rover aj za pomoci vesmírnych technológií. Automobilka vstúpila do dvojročného výskumného programu, v rámci ktorého vystaví rôzne materiály extrémnym podmienkam. Otestovať plánuje rôzne ľahké kovové zliatiny a kompozitné plasty. Vzorku každého z materiálov zapracuje do senzoru, ktorý bol pôvodne využívaný vo "vesmírnych technológiách". Senzor bude merať vlhkosť, povrchovú teplotu, koróziu, namáhanie aj kontamináciu materiálov špinou a soľou. Niekoľko takýchto senzorov bude namontovaných na vozidlo a následne testovaných počas 400 000 km v divočine v Severnej Amerike s cieľom odhaliť slabiny materiálov.


Dáta zo senzorov budú neustále posielané výskumnému tímu v Británii. Na základe nich dokážu inžinieri presne predpovedať správanie materiálov, čo im poslúži pri vývoji budúcich vozidiel. Výskum je súčasťou "Gesamtverband der Aluminiumindustrie", čiže konzorcia výrobcov hliníka a automobiliek, skúmajúcich výdrž materiálov a spôsob, ako ich robiť ľahšie a trvácnejšie.


ZDROJ: auto.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

Tento web používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Ďalšie informácie