Nissan Ariya príde už o 2 dni

Nissan patrí aj v Európe medzi priekopníkov hromadnej elektromobility, veď jeho Leaf sa dodnes pravidelne umiestňuje na popredných rebríčkoch predajnosti elektrických áut, pričom sa z generácie na generáciu dostáva bližšie k ľuďom. A je to práve Nissan, ktorý ukazuje, že elektromobil tu nemusí byť len pre nadšencov, ale je stále akceptovateľnejšou alternatívou ku klasickým rodinným autám so spaľovacími motormi.


Tentoraz sa Nissan v oblasti elektromobility posúva opäť vyššie, aj na európske trhy totiž dorazí s dnes tak populárnym crossoverom, ktorý by mal jeho predaje posunúť o poriadny kus ďalej. A to sa v súvislosti so sprísňujúcimi sa limitmi flotilových emisií veru hodí. Tvary sériovej novinky automobilka zatiaľ len poodhaľuje, čo to však napovedali už počítačové grafiky sériovej verzie uniknuté z patentového úradu.


Sériový Nissan Ariya má vychádzať z nedávno predstavenej štúdie s rovnakým menom. Jeho technickým základom je nová modulárna platforma aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi a veľkosťou bude tvoriť v podstate elektrickú SUV-kupé verziu modelu X-Trail. O technike automobilka zatiaľ mlčí, všetko potrebné by sme sa však mali dozvedieť už o dva dni, 15. júla 2020, keď nový elektrický Nissan absolvuje virtuálnu svetovú premiéru.

ZDROJ: topspeed.sk

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

Tento web používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Ďalšie informácie