Sedadlo z dielne Jaguar Land Rover presvedčí mozog, že kráčate

Viac ako štvrtina ľudí na svete (1,4 miliardy) žije sedavým spôsobom života. Mnohí sedíme denne hodiny v práci a k tomu sa pridávajú aj hodiny strávené za volantom. Výsledkom je skracovanie svalov v nohách, bedrách a zadku, čo spôsobuje bolesti chrbta. Oslabené svalstvo zároveň zvyšuje riziko zranenia pri páde alebo námahe. Aj z týchto dôvodov sa čoraz viac dbá na zdravé sedenie. S vlastným riešením tohoto problému teraz prišli vývojári z Jaguaru Land Rover (JLR). Pripravili špeciálne formovateľné sedadlo, ktoré v penovej výplni ukrýva niekoľko aktuátorov. Ich úlohou je vytvárať konštantné mikroúpravy sedadla tak, aby si mozog myslel, že kráčate. Simuláciou rytmu chôdze dokáže technológia znížiť riziko zdravotných problémov z dôvodu dlhého sedenia.

"Zdravie našich zákazníkov a zamestnancov je srdcom našich technologických výskumných projektov. Využívame naše odborné znalosti na vývoj sedadla budúcnosti s použitím technológií, ktoré sme predtým nemohli vidieť v automobilovom priemysle, aby sme si poradili s problémom, ktorý sa dotýka ľudí po celom svete"
, komentoval vývoj nového sedadla doktor Steve Iley, šéflekár JLR. ZDROJ: https://auto.sk/clanok/2763-sedadlo-z-dielne-jaguar-land-rover-presvedci-mozog-ze-kracate                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

Tento web používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Ďalšie informácie