Fun zóna

Späť na články

Volvo XC60: Nová generácia už len na batérie

Volvo má síce v ponuke zatiaľ len jeden čistý elektromobil, SUV XC40 a jeho kupé verziu C40, no napriek tomu patrí k priekopníkom elektromobility. Už dávno vyradilo z ponuke väčšie ako dvojlitrové 4-valcové motory, diesle a vrhlo sa na hybridy či plug-in hybridy. Už v roku 2025 majú až 50 % jeho predajov tvoriť elektrifikované verzie, medzi nimi aj čisté elektromobily a v roku 2030 už len elektromobily. Takže neprekvapí, že Volvo začína s veľkou elektrickou ofenzívou. Čoskoro sa dotkne aj novej generácie populárneho SUV XC60, vôbec najpredávanejšieho Volva, ktoré len nedávno absolvovalo facelift.


Volvo totiž oznámilo, že nové XC60 bude čisto elektrické. Žiadne bližšie informácie síce neuviedlo, ale vieme, že bude prvým Volvom vybaveným novou generáciou akumulátorov, ktoré budú vznikať v novom spoločnom podniku Northvolt. Obe spoločnosti sa kvôli výrobe udržateľnejšieho typu akumulátora, ktorý má zaručiť dlhší dojazd a rýchle nabíjanie, dohodli na partnerstve. Švédska batériová fabrika má mať ročnú kapacitu 50 GWh a majú vznikať v uhlíkovo neutrálnom procese. Podnik bude preto napájaný na 100 % čistou energiou. Tak skoro to však nebude. Spustenie produkcie je naplánované na rok 2026. Po XC60 zamieria nové akumulátory do ďalších modelov.


ZDROJ: pravda.auto.sk

Ako sa vám páčil tento článok?

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

Tento web používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Ďalšie informácie