Fun zóna

Späť na články

Po Volve aj Renault a Dacia obmedzia rýchlosť vozidiel na 180 km/h

Volvo bolo prvou automobilkou, ktorá sa z dôvodu bezpečnosti rozhodla obmedziť maximálnu rýchlosť svojich vozidiel na 180 km/h. Platí to pre nové modely, vyrobené od roku 2020. „Vďaka nášmu prieskumu vieme, kde sú problematické oblasti, pokiaľ ide o skoncovanie s vážnymi a smrteľnými zraneniami v našich vozidlách. A aj keď obmedzenie rýchlosti nie je liek na všetko, stojí to za to, ak tým dokážeme zachrániť čo len jediný život", uviedol ešte v roku 2019 prezident a výkonný riaditeľ Volva, Håkan Samuelsson.Teraz môžeme očakávať rovnaký krok od Renaultu a Dacie. Podľa nemeckého portálu Spiegel to oznámil akcionárom šéf Renaultu, Luca de Meo na stretnutí v Paríži. Vysoká rýchlosť je podľa šéfa Renaultu hlavným dôvodom úmrtí na cestách. Renault preto plánuje prísť so systémom Safety Coach, ktorý bude monitorovať rýchlostné limity a podmienky na ceste a tomu prispôsobovať rýchlosť. 

Pravdou je, že ani v prípade Renaultu (výnimkou sú snáď len športové modely), a ani v prípade Dacie by obmedzenie maximálnej rýchlosti nemalo výraznejšie ovplyvniť záujem zákazníkov. Vozidlá týchto značiek si zrejme nik nekupuje s cieľom prekonávať rýchlostné rekordy. Zatiaľ nie je známe, odkedy začne Renault a Dacia obmedzovať maximálnu rýchlosť.


ZDROJ: auto.sk

Ako sa vám páčil tento článok?

Stiahnite si bezplatne
našu mobilnú aplikáciu

Naša aplikácia Vám ponúka:

  • vytvorte si zoznam Vašich vozidiel a v prípade potreby ich objednajte do servisu jedným dotykom
  • vždy aktuálna ponuka skladových vozidiel s možnosťou rýchleho odoslania záujmu o vozidlo
  • všetky dôležité novinky zo sveta značiek Volvo, Jaguar a Land Rover

Tento web používa súbory cookie. Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Googlom. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Ďalšie informácie